Najmłodsi pacjenci

Aby nasze dzieci miały zdrowe zęby, my, dorośli musimy o nie dbać od najmłodszych lat. Najprostszą i najtańszą metodą jest skuteczna i systematyczna profilaktyka oraz przyzwyczajanie dzieci do częstych wizyt w gabinecie.

Naszym celem jest, aby dzieci wychodziły z gabinetu uśmiechnięte i zadowolone, aby wizyta nie kojarzyła się im z czymś bolesnym i nieprzyjemnym.

Obecnie jest wiele metod ,które mogą zminimalizować konieczność standardowego leczenie zębów a tym samym lęk dziecka przed wizytą. Np. ozonoterapia może być wykorzystywana zarówno w profilaktyce próchnicy ,jak też w leczeniu jej początkowych stadiów .Pozwala także na ograniczenie preparacji zębów mlecznych ,zwłaszcza jeśli dzieci niezbyt dobrze tolerują zabieg. Więcej o ozonoterapii w zakładce oferta

Mając na uwadze, iż prościej i taniej jest zapobiegać próchnicy niz ją leczyć, proponujemy Państwu kompleksowy program profilaktyki, na który składają sie regularne wizyty kontrolne, zabiegi lakowania i lakierowania zębów. Częstotliwośc tych zabiegów uzależniamy od indywidualnych skłonności dziecka do próchnicy, nawyków higienicznych oraz akceptacji dziecka.

Dla dzieci (i nie tylko) oferujemy również znieczulenie komputerowe, minimalizujące stres na jaki narażone jest dziecko przychodzące do gabinetu zwłaszcza z bolącym zębem. Więcej o tym znieczuleniu  w zakładce znieczulenie komputerowe